BLOG

Szkło hartowane do Xiaomi - jakie wybrać?

Autor: Dominik Pieczyński

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z nowoczesnych telefonów komórkowych zwanych smartfonami. Posiadają one wiele przydatnych funkcji i pod wieloma względami zastępują, a nawet przewyższają, komputery. Bardzo dobrze znaną i cenioną marką na rynku takich urządzeń jest Xiaomi. W ofercie tego producenta można znaleźć wiele praktycznych, wysokiej jakości urządzeń. Oczywiście smartfony Xiaomi, podobnie jak urządzenia elektroniczne innych producentów, są narażone na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, upadki oraz różne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Warto więc zadbać o ich odpowiednią ochronę.

Bardzo ważnym produktem dla posiadaczy nowoczesnych telefonów okazuje się szkło hartowane Xiaomi. Zadaniem tego elementu jest skuteczne zabezpieczanie ekranu dotykowego telefonu przed różnymi uszkodzeniami. Szklane wyświetlacze nowoczesnych telefonów pełnią nie tylko funkcję wyświetlającą, ale również sterującą. Z wielu opcji można bowiem korzystać dotykowo. Niestety ekran jest bardzo czuły na różne uszkodzenia, a zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia, jakim jest wysokiej jakości szkło hartowane do telefonu Xiaomi, to bardzo dobra decyzja.

Dlaczego warto sięgać po wysokiej jakości szkło hartowane Xiaomi?

Producenci nowoczesnych telefonów, w tym firma Xiaomi, starają się wprowadzać na rynek ulepszone modele urządzeń z mocniejszymi wyświetlaczami. Nadal jednak są one wrażliwe na zarysowania, zadrapania czy też pęknięcia oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

O wiele lepiej jest zainwestować w porządne szkło ochronne na telefon Xiaomi niż ryzykować uszkodzenie wyświetlacza i jego drogą wymianę, która może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Osłony takie zapewniają dodatkową ochronę przed wieloma uszkodzeniami, ale jednocześnie nie utrudniają korzystania z funkcji dostępnych w telefonie.

Podstawowe informacje na temat szkła hartowanego

Szkło hartowane do telefonu Xiaomi jest materiałem wzmocnionym w procesie hartowania. Proces ten polega na znacznym rozgrzaniu szkła do temperatury, w którym ono mięknie, a następnie na natychmiastowym oziębieniu go strumieniem sprężonego powietrza. W ten sposób naprężenia powstałe na jego powierzchni sprawiają, że materiał ten jest o wiele wytrzymalszy i odporniejszy na różne uszkodzenia oraz inne negatywne czynniki. Szkło takie radzi sobie z zarysowaniami i uderzeniami trzykrotnie lepiej w porównaniu ze zwykłym szkłem.

Wybierając szkło ochronne na telefon Xiaomi warto zwracać uwagę na produkty o klasie twardości H9. Materiał, z którego zostały one wykonane, jest na tyle twardy, że jest w stanie przeciąć zwykłe szkło, a sam może zostać zarysowany tylko ostrzem diamentowym. Innymi słowy, uszkodzenie takiego zabezpieczenia wymaga nie lada wysiłku.

Gdzie szukać dobrych szkieł hartowanych do telefonów Xiaomi?

Produkty tego rodzaju można bez większych problemów znaleźć w Internecie. Między innymi sklep Etuistudio.pl posiada bardzo ciekawą ofertę szkieł hartowanych. Szeroki wybór rozmiarów i modeli sprawia, że każdy właściciel telefonu Xiaomi znajdzie tu coś dla siebie niezależnie od modelu swojego urządzenia.